دسترسی سریع

نشست خبری همایش ملی چشم انداز اقتصاد صنایع پلاستیک در ایران 1400

11 اردیبهشت 1400

همایش ملی چشم انداز اقتصاد صنایع پلاستیک در ایران 1400 با حضور دکتر برمک قنبرپور برگزار خواهد شد

همایش ملی چشم انداز اقتصاد صنایع پلاستیک در ایران 1400 با حضور دکتر برمک قنبرپور، مدیر عامل محترم مجتمع پلاستیک طبرستان، رئیس کمیسیون آموزش انجمن ملی صنایع پلیمر ایران و دبیر کل همایش در تاریخ ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

نشست خبری دومین همایش چشم‌انداز اقتصاد صنایع پلاستیک در ایران ١۴٠٠ با حضور دکتربرمک قنبرپور، دبیر کل همایش، علیرضا میربلوک، مشاور علمی و اجرایی همایش و فرزانه علیرضایی دبیر اجرایی همایش و با مشارکت اصحاب رسانه به صورت آنلاین برگزار شد. بنا به این گزارش دکتر قنبرپور، عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون آموزش انجمن ملی صنایع پلیمر ایران در ابتدای این نشست با اشاره به برگزاری دومین همایش اقتصاد صنایع پلاستیک در سال جاری گفت: با توجه به شرایط کشور و برخی بحران های جهانی و داخلی، اهمیت علم اقتصاد برای فعالان اقتصادی روز به روز پررنگ تر شده است. وی ادامه داد: صنایع پلیمر برای ایران بزرگترین مزیت رقابتی است، بنابراین هر چقدر از خام‌ فروشی فاصله بگیریم و محصولات با ارزش افزوده بیشتر صادر کنیم، می‌توانیم به رشد و توسعه پیشرفت کمک کنیم.

دکتر قنبر پور با بیان اینکه "صنایع پلاستیک ایران اشتغالزایی 750 هزار نفری دارد"، گفت: پروانه‌های تاسیس و بهره‌برداری وزارت صنعت، نشان می دهد که ظرفیت تولید پلیمر ایران بیش از 20 میلیون تن است؛ این در حالی است که تولید این محصول در کشور سالانه 5 میلیون تن برآورد می‌شود. درآمد صادراتی 1.5 میلیارد دلاری برای این صنعت با توجه به زیرساخت‌ها و فرصت‌های متعدد آن درآمد مطلوبی نیست"، ایشان فرمودند: با رفع موانع، در کوتاه‌مدت می توان تولید را 3 برابر کرد و درآمد را تا 4.5 میلیارد دلار در سال افزایش داد.
وی ادامه داد: تورم در رأس موانع سرمایه گذاری و رشد در صنعت پلیمر و پلاستیک است؛ همچنین یکی از مهمترین موانعی که در برابر رشد اقتصادی کشور وجود دارد، بحث عدم شفافیت در حوزه داده‌ها است.

اشتراک گذاری