دسترسی سریع

قطره قطره قشم تشنه را سیراب می‌کنیم

11 مرداد 1400

کمپین ایران سیراب توسط مجتمع پلاستیک طبرستان راه اندازی شده است و هدف آن ایجاد دسترسی آسان به آب آشامیدنی در مناطق محروم ایران است.

قشم، بهشت بی‌آب

مدتی است که مشکل کم‌آبی خوزستان مورد توجه رسانه‌های مختلف قرار گرفته است و مردم از اینکه چگونه ساکنان آن مناطق می­توانند بدون آب در گرما زندگی خود را بگذرانند حیرت کرده‌اند و از این بابت ناراحت هستند. درصورتیکه مشکل کمبود آب به تازگی اتفاق نیوفتاده است. هم اکنون روستاهای بسیاری وجود دارند که با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

روستاهای جزیره قشم یکی از آن مناطقی است که به طور جدی با مشکل دسترسی به آب آشامیدنی مواجه بوده و آب مصرفی آنها هر 35 الی 40 روز یکبار وصل می‌شود. گذران زندگی در این شرایط بسیار سخت است و روستاییان برای تامین آب آشامیدنی خود در روزهایی دیگر به ناچار مجبور به خرید آب شور با قیمت‌های بالا می­ شوند. قشم، بهشتی است که آب ندارد و برای رفع مشکل آن باید چاره‌ای اساسی اندیشید. به همین دلیل مجتمع پلاستیک طبرستان به نوبه ­ی خود سعی کرد قدمی در این راه برداشته باشد.

                               

قطره قطره قشم تشنه را سیراب می‌کنیم

برای حل برخی از مشکلات موجود در ایران ممکن است هیچ کاری از دست مردم، سازمان‌ها و شرکت‌ها برنیاید اما در حوزه مشکلات مربوط به دسترسی به آب آشامیدنی، مجتمع پلاستیک طبرستان به ‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده مخازن پلی‌اتیلن در ایران وظیفه خود می­داند تا بخش کوچکی از مشکل را حل کند. بسیاری از روستاهای غرب جزیره قشم حتی از لوله‌کشی آب نیز محروم هستند.

    

حدود سه سال است که یک تیم 15 نفره هفته‌ای یکروز به این روستاها رفته و کارهای مربوط به لوله کشی و نصب مخزن را به صورت رایگان برای خانواده‌هایی با توان مالی کم انجام می­دهند. مدتی این پروژه به دلیل کمبود بودجه متوقف شده بود. برای کمک به رفع مشکل دسترسی به آب روستاهای جزیره قشم و ادامه یافتن پروژه لوله کشی  برای خانوارها، مجتمع پلاستیک طبرستان تصمیم گرفت تا در ادامه‌ی فعالیت‌های کمپین ایران سیراب که مدت نه چندان کوتاهی است که در فضاهای مجازی راه‌اندازی شده است، تعداد مخزن مورد نیاز را تامین و به موسسه نیک گامان رمکان اهدا کند. تمام مخازن اهدا شده از بالاترین کیفیت برخوردار هستند و گنجایش آنها متناسب با نیاز خانواده‌ها در نظر گرفته شده است. ایران سیراب کمپینی با هدف ایجاد دسترسی آسان به آب آشامیدنی برای مردم مناطق مختلف ایران بوده و تاکنون فعالیت‌های بسیاری انجام داده است و همچنان این فعالیت‌ها ادامه‌دار خواهد بود.

اشتراک گذاری