دسترسی سریع

اهدای مخزن به مهاجران جامانده از سفر

20 شهریور 1400

از آنجایی که قوها برای زندگی نیاز به آب دارند این بار ایران‌سیراب با یاری تیم امداد و نجات حیات وحش به کمک این پرندگان زیبا رفت.

بر اساس گزارشات اعلام شده، سالانه 4.5 میلیون پرنده مهاجر به ایران می‌آیند و 1.5 میلیون از آنها شکار می‌شوند. خوب است بدانید که ایران هم‌اکنون رتبه‌های نخست را در کشتار پرندگان مهاجر دارد؛ به همین دلیل بهتر است اسم آن را به جای شکار به نسل‌کشی تغییر دهیم. با وجود تعداد بالای شکارچیان، فعالان محیط زیست همچنان تلاش می‌کنند جان پرندگان را نجات دهند تا جلوی انقراض نسل آنها را بگیرند. اینبار دوستداران حیات‌وحش به کمک دو قوی جا مانده از سفر شتافتند. قوی گنگ و قوی فریادکش دو پرنده زیبا از خانواده اردکیان هستند که در آب زندگی می‌کنند. این دو پرنده کوله بار سفر را بسته بودند تا به مکان مناسب تری برای زندگی مهاجرت کنند که با بی‌مهری شکارچیان مواجه شدند. برنامه قوها قرار نبود اینگونه پیش برود. طبق معمول هر‌سال قوها برای دست یابی به شرایط بهتر برای زندگی مهاجرت می‌کنند. این پرنده های مهاجر به دلیل پرواز در ارتفاع پایین و استفاده از آبگیرها برای تغذیه به‌راحتی و بی‌رحمانه مورد حمله و شکار قرار می‌گیرند.

ایران سیراب و تیمار مهاجران
ایران سیراب کمپینی است که توسط مجتمع‌ پلاستیک‌ طبرستان جهت کمک‌رسانی در حوزه دسترسی آسان به آب راه اندازی شده است. از آنجایی که قوها برای زندگی نیاز به آب دارند این بار ایران‌سیراب با یاری تیم امداد و نجات حیات وحش به کمک این پرندگان زیبا رفت. تعداد 2 عدد استخر پلی اتیلن برای نگهداری قوهای زخمی به تیم امداد و نجات بابلسر و بهنمیر اهدا شد. اهدای استخر توسط مجتمع پلاستیک طبرستان و با هدف کمک به حیات وحش بوده است. شرکت مجتمع پلاستیک طبرستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده مخازن پلی‌اتیلن در ایران این کمپین را راه‌اندازی کرده و تاکنون فعالیت های زیادی را در جهت کمک‌رسانی به مناطق محروم انجام داده است. اهدای استخر پلی اتیلن نیز یکی از فعالیت هایی می‌باشد که به تازگی به پایان رسیده است.

 

اشتراک گذاری