دسترسی سریع

حیوانات نیز به اندازه انسان‌ها از بی‌آبی رنج می‌برند

18 مرداد 1400

مسئله بی‌آبی به یک معظل جدی هم برای انسان‌ها و هم برای حیوانات شده است. مجتمع پلاستیک طبرستان تصمیم گرفت تا باری دیگر به کمک حیات‌وحش برود.

اینبار نذرطبیعت کنیم

زندگی و حیات برای حیوانات نیز به اندازه انسان‌ها اهمیت دارد. حتی می­توان گفت که حیات‌وحش قبل از انسان وجود داشته است. بنابراین نهایت بی‌­مهری است که اکنون خودسرانه و تنها برای منافع مالی جان آنها را بگیریم. خوشبختانه هستند  انسان‌هایی همچون احمد بحری که به اهمیت حیات وحش پی برده‌­اند و از طریق تریبون خود سعی در آگاه‌سازی مردم دارند. احمد بحری یک محیط‌بان و دوستدار حیات‌وحش است که پویش نذر طبیعت را راه اندازی کرده است. این پویش با کمک‌های مردمی سعی در حفظ گونه‌های مختلف جانوری و همینطور گونه‌های در حال انقراض دارد. بسیار ارزشمند است که این انجمن تاکنون بیش از 86 پروژه را با موفقیت به پایان رسانده است و فعالیت‌های مختلفی همچون ایجاد آبشخور برای حیات‌وحش، تغذیه حیات‌وحش، تیمار و درمان، درختکاری و... را انجام می­دهد.

مسئله بی‌آبی به یک معظل جدی هم برای انسان‌ها و هم برای حیوانات شده است. به دلیل خشکسالی و کمبود‌آب، حیات­‌وحش برای یافتن آب آشامیدنی مجبور به ترک منطقه امن خود می‌­شوند و در جستجوی آب به کمین‌گاه شکارچیان می‌­روند. همین امر در بسیاری از موارد باعث شکار شدن آنها و یا آسیب دیدن انسان ها می‌­شود. به همین منظور یکی از فعالیت‌های نذرطبیعت ایجاد آبشخور در محل زندگی حیوانات و کاهش احتمال آسیب دیدن آنان است.

ایران سیراب و کمک به حیات‌وحش

ایران سیراب کمپینی است که به مدت نه چندان طولانی توسط مجتمع پلاستیک طبرستان در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی شده است. این کمپین تاکنون فعالیت‌های زیادی همچون اهدای مخزن به مناطق محروم و زلزله زده و حیات‌وحش انجام داده است. هدف ایران سیراب ایجاد مناسب شرایط برای دسترسی آسان به آب آشامیدنی بوده و فعالیت‌های آن به صورت جدی ادامه دار خواهد بود.

در ادامه فعالیت‌های اخیر ایران سیراب، مجتمع پلاستیک طبرستان تصمیم گرفت تا باری دیگر به کمک حیات‌وحش برود. به همین منظور تعداد 2 مخزن 5 هزار لیتری را در روز دوشنبه 18 مرداد 1400 به کمک احمد بحری و پویش نذرطبیعت به پناهگاه حیات‌وحش شیراحمد سبزوار اهدا کرد. این مخازن قرار است به صورت آبشخور و برای تامین آب آشامیدنی حیوانات مورد استفاده قرار بگیرد. این اقدام باعث می‌شود تا حیوانات آن منطقه برای تامین آب آشامیدنی به نواحی خطرناک نروند و جان آنها در امان بماند. 

اشتراک گذاری