در بازار ایران مخازن بسیاری با توجه به نیاز مصرف کنندگان تولید می‌شوند. گنجایش این مخازن از 50 لیتر شروع می‌شود و در نهایت به 30000 لیتر می‌رسد.

تنها مخزن سی هزار به روش روتومولدینگ

به‌طور متوسط هر فرد روزانه 250 لیتر آب مصرف می‌کند. در شرایطی که خانه‌ها لوله‌کشی شده باشند و آب مصرفی آن‌ها به‌صورت مستقیم به آب شهر متصل باشد، مصرف‌کنندگان با هیچ‌گونه مشکلی در رابطه با محل ذخیره‌سازی آب نخواهند داشت. اما برخی از مناطق ایران و جهان همچنان با مشکل کمبود آب و درنتیجه عدم دسترسی به آب‌لوله‌کشی مواجه هستند و به‌ناچار از رودها، آب‌های آلوده و در بهترین حالت از آب آشامیدنی ذخیره شده در مخازن استفاده می‌کنند. مخازن آب به دلیل بهداشتی بودن بهترین انتخاب برای ذخیره‌سازی آب آشامیدنی در مناطق کم آب و کمتر برخوردار است. ذخیره آب آشامیدنی تنها یکی از مصارف تانکر آب است که به دلیل اهمیت آب برای انسان، بیشتر به این کاربرد مخازن اشاره می‌شود. درصورتی‌که سهم مصرف آب در بخش کشاورزی در حدود 90 درصد است و بیشترین میزان آب در این صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

پرگنجایش‌ترین مخزن تولیدشده توسط بزرگ‌ترین تولیدکننده مخازن

در بازار ایران مخازن بسیاری با توجه به نیاز مصرف‌کنندگان تولید می‌شوند. گنجایش این مخازن از 50 لیتر شروع می‌شود و درنهایت به 30000 لیتر می‌رسد. به دلیل تولید قالب‌های پیشرفته و متنوع تعداد تنوع محصولات تولیدشده نسبت به سال‌های گذشته بسیار بالا رفته است و کاملاً پاسخگوی نیازهای مختلف مصرف‌کنندگان می‌باشد. این مخازن با توجه به موارد استفاده، تعداد اعضای مصرف‌کنندگان و محل قرار دهی مخزن انتخاب و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

گاهی اوقات به دلیل کمبود فضا و یا عدم امکان قرار دهی مخازن بزرگ در فضای در نظر گرفته‌شده به دلیل درب ورودی کوچک و یا راهروهای باریک، افراد مجبور به تهیه چند مخزن کوچک و اتصال آن‌ها به یکدیگر می‌شوند. اما گاهی اوقات این محدودیت‌ها وجود ندارد و به دلیل عدم وجود مخازن با گنجایش بالا افراد مجبور به تهیه چند مخزن می‌شوند. مخازن سی هزار لیتری هم‌اکنون برای رفع این‌گونه مشکلات تولیدشده است و در حال حاضر پرگنجایش‌ترین مخزن پلی‌اتیلن تولیدشده توسط مجتمع پلاستیک طبرستان می‌باشد. مخزن 30000 لیتری طبرستان با   توجه به نیاز مصرف‌کننده به‌صورت تک لایه و سه‌لایه تولید می‌شود و طول عمر بسیار بالایی دارد. اگر قصد خرید مخزن پلی اتیلن را دارید حتما مقاله تفاوت های مخزن آب تک لایه و سه لایه چیست؟ را مطالعه کنید.

کاربرد مخازن سی هزار لیتری

این مخازن برای مصارف مختلفی ازجمله ذخیره آب آشامیدنی به‌منظور مصرف خانگی، آتش‌نشانی، تأمین آب مزارع کشاورزی، مراکز فرهنگی، آب‌رسانی روستاها، کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی، نگهداری اسید و مواد شیمیایی، نگهداری سوخت و غیره مورداستفاده قرار می‌گیرند. همان‌طور که اشاره شد گاهی اوقات برای ذخیره مایعات مجاز نیاز به مخازن بزرگ با گنجایش بالا است. تا چند سال اخیر برای رفع این نیاز از اتصال چند مخزن به یکدیگر استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر مخازن سی هزار لیتری در ایران تولید می‌شود و دیگر نیازی به تهیه چند مخزن نیست. استفاده از یک مخزن بزرگ به‌جای چند مخزن باعث می‌شود تا فضای کمتری اشغال شود و در هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود.

هم‌اکنون مخزن سی هزار لیتری بزرگ‌ترین مخزن پلی‌اتیلن در شرکت طبرستان است. این محصول برای اولین بار توسط مجتمع پلاستیک طبرستان به روش روتومدینگ تولیدشده است. ارتفاع مخزن 30000 لیتری طبرستان نسبت به دیگر مخازن سی هزار لیتری موجود در بازار مناسب‌تر است و فضای کمتری را اشغال می‌کند. این محصول مناسب استفاده در مجتمع‌های تجاری، روستاهایی با جمعیت کم تا متوسط، مکان‌های تفریحی، مزارع کشاورزی، شهرک‌های صنعتی و غیره بوده و از ماده اولیه پلی‌اتیلن باکیفیت تولیدشده است. مخزن 30000 لیتری مجتمع پلاستیک طبرستان 3.05 متر قطر و 4.53 متر ارتفاع دارد و همان‌طور که گفته شد این تانکر در حال حاضر پرگنجایش‌ترین تانکر پلی‌اتیلن تولیدشده توسط مجتمع پلاستیک طبرستان است. مخزن سی هزار لیتری معادل 120 هزار لیوان آب بوده و برای مناطق کم آب بسیار پرکاربرد است. مخزن سی هزار لیتری طبرستان روزانه جوابگوی نیاز 120 الی 150 نفر است و مدل سه‌لایه آن‌که برای ذخیره آب آشامیدنی استفاده می‌شود از رشد جلبک در آب جلوگیری می‌کند. اگر می‌خواهید از جلبک نزدن منبع خود مطمعن شوید حتما مقاله راه کارهای جلوگیری و از بین بردن جلبک در مخزن چیست را بخوانید.

مزایای روش روتومولدینگ نسب به سایر روش‌ها

قالب‌گیری دورانی و یا روتومولدینگ یکی از روش‌های تولید مخازن است که مزایای بسیاری نسبت به سایر روش‌ها دارد. سرعت‌بالای ساخت، انعطاف‌پذیری و دوام بالا، تولید محصولات با وزن کمتر نسبت به سایر روش‌ها و تأثیرات پایین محیطی چند نمونه از مزایای تولید مخازن به روش روتومولدینگ است. مخزن سی هزار لیتری عمودی طبرستان به روش قالب‌گیری دورانی تولیدشده است و به دلیل ارتفاع کمتر نسبت به سایر مخازن سی هزار لیتری تولیدشده و طراحی ساخت خود موردتوجه قرارگرفته است.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که به آن اشاره شد مخزن 30000 لیتری عمودی پرگنجایش‌ترین مخزن پلی‌اتیلن است که مجتمع پلاستیک طبرستان برای اولین بار آن را به روش روتومولدینگ تولید کرده است. این مخزن می‌تواند در صنایع کشاورزی، مجموعه‌های فرهنگی، ورزشی، به‌منظور تأمین آب روستاها و هر مکانی که نیاز به آب با لیتراژ بالا است مورداستفاده قرار بگیرد. این محصول طول عمر بسیار بالایی دارد و حداقل تا 25 سال قابل‌استفاده می‌باشد. مخزن سی هزار لیتری طبرستان قابل تهیه از نمایندگی‌های مجاز طبرستان در سراسر ایران است. برای اطلاع از نمایندگی‌های فعال در شهر مورد نظر خود، به بخش «نمایندگان فروش» سایت مراجعه کنید.